Yeni iş bularak çalışma hayatına giriş yapacak olanlara, işten ayrılanlara en büyük desteği ülkemizde İŞKUR veriyor. İŞKUR tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olan adayların dikkat etmesi gerekenler, yeni iş alımları ve aklınıza takılan pek çok soruya yazımızda yanıt bulacaksınız.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

İŞKUR başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden online olarak veya alım yapılacak il veya ilçede bulunan İl Şube İşkur müdürlüğüne şahsen yapılacaktır. Bu arada ‘Sosyal Yardımlaşma Programı’ doğrultusunda yüz binlerce gencin istihdamını sağlayacak İŞKUR personel alımı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu, program kapsamında İstanbul’da 51 üniversitede eğitim gören 1 milyon 252 bin için genç yaz işleri için başvuruları yapacak. İlk kez sigortalı olan gençler 2500 TL kazanma imkanı bulacak. İşte 2019 İŞKUR’dan kamu kurumlarına yeni personel alımı başvuru şartları nedir?

2019 İŞKUR’dan kamu kurumlarına yeni personel alımı başvuru şartları nedir? İŞKUR güncel iş ilanları ekranı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu kurum ve kuruluşlarında personel ihtiyaçları karşılamak için kurum dışı kamu personeli alım ilanları yayımladı. Başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir. İşte kurum dışı personel alımı ilanları… İş arayanların İŞKUR’a kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur..

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kurum dışı ilanlara başvurmak için genel şartlar şöyle;

 • T.C Vatandaşı olmak,
 • Görevini yapmaya engel bir sağlık sorununun bulunmaması,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Emekliliğe hak kazanmamış olmak ve emekliliğe başvurmamış olmak,

Yukarıda sıralanan genel şartlar dışnda her bir ilan için özel şartlarda bulunuyor o nedenle ilana başvuru yapmadan önce yayımlanan ilan kılavuzunu detaylı olarak incelemeniz gerekmektedir.

HANGİ KURUMLARA PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

 • TÜLOMSAŞ A.Ş. : 3 Proses İşçisi
 • DARENDE GÖKPINAR SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI : 2 Su Kanalı İşçisi
 • ET VE BALIK KURUMU AĞRI ET KOMBİNASI MÜDÜRLÜĞÜ: 1 Yük Taşıma Şoförü ve 1 Makine Bakımcısı
 • KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI : 3 Büro İşçisi
 • 54’ÜNCÜ BAKIM FABRİKA MÜDÜRLÜĞÜ: 1 Metal Dökğmcü ( Engelli )
 • TARSUS BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 103 Beden İşçisi ( Genel ), 3 Yolcu Taşıma Şoförü, 1 Silindir Operatörü, 7 Kamyon Şoförü, Elektrik Ark Kaynakçısı (Makine İle), 2 Marangoz, 2 İnşaat Teknolojisi Teknikeri,
 • KAÇKAR İTFAİYE MEZBAHANE VE KATI ATIK BİRLİĞİ: 3 Şoför İtfaiye Aracı
 • KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ: 19 Büro Memuru ( Engelli ) ve 13 Beden İşçisi, 1 Mobilya Döşeme İşçisi
 • KAÇKAR İTFAİYE MEZBAHANE VE KATI ATIK BİRLİĞİ: 3 Şoför İtfaiye Aracı
 • KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ: 19 Büro Memuru ( Engelli ) ve 13 Beden İşçisi, 1 Mobilya Döşeme İşçisi
 • ALANYA-GAZİPAŞA SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI : Büro İşçisi – 1 Açık Pozisyon
 • ÜÇHÜYÜK SULAMA BİRLİĞİ : Su Arıza İşçisi – 1 Açık Pozisyon
 • TÜBİTAK -ULUSAL METROLOJİ ENSTİTÜSÜ (UME)

Güvenlik Görevlisi (Silahlı) – 4 Açık Pozisyon

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Teknisyeni – 1 Açık Pozisyon

Büro Memuru (Genel) – 1 Açık Pozisyon

Şoför (Yolcu Taşıma) – 1 Açık Pozisyon

 • ELAZIĞ VALİLİĞİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ : Beden İşçisi (Genel) – 1 Açık Pozisyon
 • KAYACIK SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI : Diğer Veznedarlar Ve İlgili Personel – 1 Açık Pozisyon
 • DSİ 9. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ : Sıhhi Tesisatçı – 1 Açık Pozisyon
 • ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

Isıtma Ve Havalandırma Cihazı Operatörü – 1 Açık Pozisyon

Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri – 1 Açık Pozisyon

 • DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI BAŞKANLIIĞI : Büro Memuru (Genel) – 2 Açık Pozisyon
 • SULAKYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Taksi Şoförü – 1 Açık Pozisyon

Kepçe Operatörü – 2 Açık Pozisyon

 • ÇAY BEL.BŞK. PAZARAĞAÇ

Beden İşçisi (Temizlik) – 15 Açık Pozisyon

Kadro-Kontenjan Bilgileri

 • Beden İşçisi (Genel) yayımlanan ilan sayısı; 9518
 • Temizlik Görevlisi yayımlanan ilan sayısı; 2111,
 • Turizm Ve Otelcilik Elemanı yayımlanan ilan sayısı; 4410,
 • Makineci (Dikiş) yayımlanan ilan sayısı; 2699,
 • Satış Danışmanı / Uzmanı yayımlanan ilan sayısı; 2632

Başvuru için aşağıdaki linke tıkladıktan sonra açılan sayfadaki arama butonuna başvuru yapacağınız kurumun adını yazmanı yeterlidir.

Başvuru İçin Tıklayınız…

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

İŞKUR üzerinde yayımlanan bu ilanlara başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden online olarak veya alım yapılacak il veya ilçede bulunan İl Şube İşkur müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

İŞKUR 1 milyon personel alımı yapılacak! 2500 TL ödeme yapılacak…

‘Sosyal Yardımlaşma Programı’ doğrultusunda yüz binlerce gencin istihdamını sağlayacak İŞKUR personel alımı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu, program kapsamında İstanbul’da 51 üniversitede eğitim gören 1 milyon 252 bin için genç yaz işleri için başvuruları yapacak. İlk kez sigortalı olan gençler 2500 TL kazanma imkanı bulacak.

‘Sosyal Yardımlaşma Programı’ doğrultusunda alım yapılacak

Üç ay sosyal işlerde çalışan gençler 2 bin 500 lira alıp, ilk kez sigortalı olacak. Gençler bulundukları şehirde yaşlı bakımı, sosyal hizmetler, eğitmenlik, koçluk gibi işlerde çalışacak. Bununla da kalmayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde imar, turizm, sosyal projeler, kültürel alanlarda da 50 bin gence kısmi zamanlı çalışma imkânı sağlanacak.

Programın çalışma süresi günlük 8 saat olmak üzere 3 gün olacak. Program süresince 5 güne kadar izin hakkı kullandırılacak. Öğrencilere asgari ücret üzerinden günlük 68 lira olmak üzere aylık yaklaşık 820 lira ödeme yapılacak.

Böylece yaz boyunca çalışan öğrencilerin eline yaklaşık 2 bin 500 lira geçmiş olacak. İş imkânına kavuşan gençlerin ilk kez sigorta girişleri de yapılmış olacak.

Eğitmenlik, koçluk sosyal hizmetler gibi iş imkanları olacak

Üniversiteli gençlere bulundukları şehirlerde sosyal, coğrafi durumuna göre yaşlı bakımı, sosyal hizmetler, eğitmenlik, koçluk, folklor eğitmenliği gibi alanlarda iş imkânı sağlayan program ilk kez bu yıl uygulanıyor. İŞKUR’un “hem sosyalleş hem de para kazan” sloganıyla duyurduğu program her yıl haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında düzenlenecek.

Okudukları ilde çalışabilecekler

Gençler programa üniversiteyi okudukları illerde katılacak. Sigortaları 18-25 yaş arasında başlayacak. Yine bulundukları illerde öğrencilerle ilgili açılacak kurslarda eğitmenlik yapmaları sağlanacak.

Her yıl 100 bin genç sosyal çalışma programına dâhil edilerek toplumsal konularda farkındalık yaratılacak. Gençler, çocuk evleri, huzur evleri, belediyelerin sosyal donatı alanları, halk evleri kampları, bilge evlerinde çalışabilecek.

Yine orman müdürlüklerinin fidan dikim işleri, tarım müdürlüklerinin organik tarım, yerel tohum gibi ihtiyaç duyulan alanları belirlenecek.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Yaptırılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’a Kayıt Şartları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.