İş Bankası 5 farklı kadro için personel alımı yapacak. İlana başvurular bankanın internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

İş Bankası kendisine ait internet sayfasından personel alımı yapacağını açıkladı. 

Banka tarafından yayımlanan personel alım ilanında çeşitli kadrolarda personel alımı olacağı bilgisi verildi. Bankanın kendine göre belirlediği başvuru koşulları kapsamında yapılacak alımlar sınav usulü ile olacak. 

Söz konusu banka personeli alım ilanında yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve ilan detayları sizlerle.

İŞ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

İş Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden 5 farklı ilan yayımladı. Bu ilanlarda çeşitli banka personeli ve uzman alanlarında personel alımları olacağı bilgisi verildi.İlan metinlerine göre İş Bankası aşağıda yer alan kadrolarda personel alımı yapacak. 

* Veri Uzmanı

* Siber Güvenlik Uzmanı

* Bulut Bilişim ve Platform Mühendisi

* Devops Mühendisi

* İletişim ve Ağ Yönetimi Mühendisi. 

BANKANIN ADAYLARDAN TALEP ETTİĞİ BAŞVURU KOŞULLARI

İş Bankası personel alım ilanı için belirlenen başvuru koşulları her kadro için özel olup kadrodan kadroya değişiyor. 

Bu koşullar öğrenim şartı, mesleki özel koşullar, yaş, deneyim ve görevin yürütülmesi esnasında adaylardan istenilen özelliklerden oluşuyor. Kamu İlanları olarak bu kadrolar için belirlenen başvuru koşullarını sizlere ana hatlarıyla aktarıyoruz.

İş Bankası Tarafından Talep Edilen Genel Özellikler

Söz konusu alım ilanlarında yer alan genel koşullar arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken Kasım 2020 celp dönemine kadar tecil ettirmiş olmak, Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak 

Özel Koşullar

İş Bankası’nın 5 farklı pozisyon için adayların sahip olmaları gerektiğini açıkladığı özel koşullar ise şunlar;

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren, her kadro için tek tek açıklanan ve ilan metinlerinde yer alan bölümlerinden mezun olmak, Yazılı sınav tarihi itibarıyla belirtilen yaş aralığında olmak, Daha önce bakanın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında ya da Bankanın ilgili kadrolar için düzenlediği sınavlarının Değerlendirme Merkezi aktiviteleri aşamasında başarısız sayılmamış olmak,

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İş Bankası’nca yayımlanan ilana başvuru için belirlenen süre zarfında başvurular tamamlanacak. Adaylar bu süre boyunca başvurularını İş Bankası’nın elektronik servisi üzerinden yapacaklar.