Facebook şirketinin kişisel verilerin ihlali skandalları nedeniyle yıprandığını düşündüğü için Instagram ve Whatsapp’ın başına Facebook ibaresinin getirilmesine karar verdi.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Yetkililer ve kullanıcılar tarafından düşünülenlere göre eski popülerliğini kaybeden sosyal medya platformu Facebook için yeni bir marka çalışmasına başlandı.

Ayrıca Facebook’u sadece sosyal ağ olarak düşünmek gerekiyor. Diğer yandan Facebook içerisinde Instagram ve WhatsApp‘ı da barındırmaktadır.

Business Insider tarafından yayımlanan içeriğe göre Facebok Instagram’ın ismini ‘Facebook’tan Instagram’ (Instagram from Facebook) ve WhatsApp’in ismini isei ‘Facebook’tan WhatsApp’ olarak (WhatsApp from Facebook) olarak değiştirecek.

Söz konusu uygulama ismi üst kısımdaki şekilde görünecek ancak kullanıcılar uygulamayı kullanırken yine aynı sistemde olduğu gibi Instagram, Facebook ve Whatsapp olarak kullanacaklar.

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Instagram ile Whatsapp’ın Facebook’un bir parçası olduğunun anımsatılması için isim değişikliğine gidileceği ifade edildi.

Ancak Facebook’un kişisel verilerin ihlali skandalından etkilendiğini unutturmayı amaçladığı iddia edildi.