Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre en az lise mezunu infaz koruma memuru alımı gerçekleştirilecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 57 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan ilanda alım yapılacak kadrolar arasında İnfaz Koruma Memuru da yer alıyor.

İKM ALIMI YAPILIYOR

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 3 kişilik boş kadro ile sadece kadın adaylar içerisinden infaz ve koruma memuru alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu alımlar Taşra Teşkilatı Adli Tıp Kurumu İstanbul için gerçekleştirilecektir.

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 26 Ağustos 2019 ile 6 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvurularını www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapacaktır.

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,