Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere toplam da 17 bin personel istihdamı sağlayacağını bildirdi.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde Temmuz ayı itibari ile bakanlıkların da kamu personeli alımları devam ediyor. Bu yıl kamu personeli alımı yapacak olan bakanlıklar arasında Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı yer alıyor.

ALIMLARIN DETAYLARI

Bu iki bakanlık toplamda 17 bin kamu personeli alımı yapacak. Bu alımlara ilişkin ilanlar henüz yayımlanmış değil. Ancak Temmuz ayının sonuna doğru yayımlanması beklenmektedir.

17 bin kişilik kamu personeli alımında adaylar meslek gruplarına göre istihdam edilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 5 bin kamu personeli alımı yapılacak. Buna göre 2 bin 700 orman ve muhafaza memuru ile300 şoför bunun yanında 1.200 orman mühendisi ve 800 memur alımı yapacaktır.
Bu alımda adaylar KPSS sıralamasına göre alınacak ve mühendis ve diğer kadrolarda adayların ilgili öğrenim düzeyi şartını sağlaması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı tarafundan yapılacak olan kamu personeli alımında ise 12 bin kişi istihdam edilecek. Buna göre Hemşire, Ebe, Sağlık Teknisyeni / Sağlık Teknikeri, psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk gelişimci, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi kadrolarında kamu personeli alımı yapılacak.

Bu alımlara ilişkin şartlar arasında KPSS sıralaması yer alırken bölümlere ögrenim mezunu olma şartı ve özel şartlar yer alıyor.