İçişleri Bakanlığı tarafından açılan duyuruya göre en az ilkokul mezunu ve KPSS puan şartsız işçi ve memur alımı yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda Gümüşhane İl Özel İdaresi ve Yalova İl Özel İdaresi bünyesinde görevlendirmek üzere memur ile işçi alımı yapılacak.

Yayımlanan ilanlara yapacak adayların başvuru şartlarına uygun olmamaları durumunda başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu nedenle başvuru yapacakların hem genel şartlar ve hem de özel başvuru şartlarına uygun olması talep edilmektedir.

En az ilkokul mezunu adayların başvuru yapması talep edilmektedir ve başvuru yapacak adayların KPSS’siz olabileceği ifade edildi.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İL ÖZEL İDARELERİ MEMUR VE İŞÇİ ALIMI KADRO DAĞILIMI

İçişleri Bakanlığı, Gümüşhane İl Özel İdaresi ve Yalova İl Özel İdaresi memur ve işçi alımı kadro dağılımı şu şekildedir;

“Basın yayın enformasyon elemanı, temizlik elemanı, şoför, kanal kazıcı ve yükleyici, büro görevlisi, aşçı, beton mikser operatörü, Greyder operatörü, ekskavatör operatörü ve garson”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İL ÖZEL İDARELERİ MEMUR VE İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel başvuru şartları şu şekildedir;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2- En az ilkokul mezunu olmak.

3- 18 yaşından küçük olmamak.

4- 40 yaşından büyük olmamak.

5- Askerlikle ilişkisi olmamak. (muaf- tecilli ya da yedek sınıfa geçmiş olmak.)

6- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından temiz sonuç almak.

7- Kadrolara göre sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olmak.

8- Adli sicil sabıka kaydı temiz olmak.

9- Medeni haklardan mahrum sayılmamak.

10- Emekli olmamak.

11- Görevini devamlı yapabilecek sağlık sorunu olmamak.