İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu Jandarma Genel Müdürlüğü’ne yapılacak personel alımı için yapılan değişiklikler hakkında konuştu.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair değerlendirmelerde bulunmak amacıyla televizyon programlarına katıldı. 

Burada hem kendisine sorulan sorulara yanıt veren Bakan Süleyman Soylu hemde kamu gündeminde adayların taleplerini değerlendirdi. Bu çerçevede Jandama Genel Komutanlığı personel alımı konusuna değinen Bakan Soylu’nun açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN JANDARMA ALIM AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde Habertürk TV’de yayımlanan Gündem Özel programına katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu’ya sosyal medyadan gelen bazı sorularda iletildi. Bu çerçevede bir kendisine sorulan “Jandarma uzman astsubay alımı puanı düşecek mi? ” sorusunu yanıtladı. 

Bu konuya dair açıklamalarına başvuru sayısına değinerek başlayan Süleyman Soylu, puanların düşmesiyle başvuru sayısının artacağını ifade etti. Bakanlığın bu konuda bir çalışması olmadığını ifade eden Süleyman Soylu, puanların düşük olması durumunda başvuru sayısının artmasına bu durumunda alım sürecinin uzamasına neden olduğunu söyledi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu açıklamalasının ardından önümüzdeki dönemde yapılacak olan alımlar yine 60 KPSS puan şartıyla yayımlanacak ev alımlar bu şekilde devam edecek.