Aile, Sosyal ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk merakla beklenen memur zammı teklifini basın toplantısı ile açıkladı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın’a toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında zam teklifini sundu. 

Memur maaşlarına yapılması planlanan zam oranlarını açıklayan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı. 

MEMUR MAAŞLARI İÇİN HÜKÜMETİN ZAM TEKLİFİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasında memur maaşlarına 2019 yılı birinci 6 ay için 3.5 zam teklifi verdi. Bakan Selçuk ayrıca ikinci altı ay için yüzde 3, üçüncü altı için yüzde 3 ve dördüncü altıncı ay için ise yüzde 2.5 oranında zam teklifi sunduklarını açıkladı.

Bakan Selçuk konuşmasında ayrıca daha önceki dönemlerde olduğu gibi her altı için enflasyon farkı zammı verilmesini de teklifinde yer aldı.

Çalışma Bakanı Selçuk’un Açıklaması

”Teklifimiz: Kamu çalışanlarımızın mali ve sosyal haklarında teklifimiz: Kamu çalışanlarımızın maaşlarında 2020 yılı için 1. altı aylık yüzde 3,5 , ikinci altı ay yüzde 3, 2021 yılı için birinci altı ya yüzde 3 , ikinci altı ay yüzde 2,5 oransal artış, her altı aylık dönem sonunda enflasyon farkının bir sonraki farkın yansıtılmasını teklif ediyoruz.”