MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş’un beyan ettiği açıklamaya göre haftalık ders saatlerinde bir azaltma yapılacağını söyledi.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Haftalık ders saatleri ve ders çeşitliliğinin azaltılacağını bildiren Durmuş, bu ay MEB Bakanı Ziya Selçuk’ un yeni değişiklikleri açıklayacağını söyledi.

Katıldığı panelde yaptığı açıklamada ”Eğitimde Vizyon 2023” içerisindeki müfredat programlarıyla ilgili bilgi veren Durmuş, “Malumunuz Bakanımızın Ekim ayı başlarında ilan ettiği ’Eğitimde Vizyon 2023’ çalışmamız vardı. O vizyon çalışmasında her şey takvime bağlı bir şekilde var zaten. Yine orada bakan beyin ilan ettiği takvimde mart sonunda bütün sınıflarla alakalı programların açıklanmasına dair her şey olacak. Dolayısıyla orada haftalık ders çizelgeleri ve azalan dersler, eklenen dersler, programlar vs. tüm boyutlarıyla bu konuyu bakan bey ilan edecekler. Şu anda neyi söylersek erken söylemiş oluruz. 2023 Vizyon belgesinde yazdı zaten, sayın Bakanımız bu olayı da ilan etti. Söylediğimiz şey şu: Haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerinde çalışıyoruz. Ama bunun ne olduğu, nasıl olduğu, boyutları, nasıl uygulanacağı konularının hepsi sayın bakan tarafından ilan edilecek” dedi.