Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bünyesine istihdam etmek üzere alacağı personel alımının sözlü sınav sonuçları açıklandı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen personel alımı sözlü sınavı sürecine ilişkin sonuç duyurusu GSB’den gelmişti. Sınavı kazanan adaylar 19 Ağustos ile 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında daha önce müracaat ettikleri il müdürlüklerine talep edilen belgelerle başvuru yapmak durumundalar. 

Şahsen başvuru işlemleriyle ilgili, GSB’den yapılan duyuruda, “Asıl olarak sınavı kazanan adaylar, 19 Ağustos – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında daha önce müracaat etmiş oldukları il müdürlüklerine aşağıda yer alan belgelerle şahsen müracaat edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar, hastalık, doğum vb. mücbir sebeplerden dolayı belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu, hastalık raporu vb. belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir. Belgeleri teslim alınan adayların, Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırmasının sonuçlanmasını müteakip yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır. Ataması yapıldığı halde göreve başlamayanların, deneme süresi içinde işten ayrılanların, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin/feragat edenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine, mezkûr Yönetmelik hükümlerine istinaden yedek listeden atama yapılabilecektir.” ifadelerine yer verildi. 

Talep edilen belgeler ve atama sürecine dair detaylı bilgilendirme GSB resmi sayfasında.

SÜREÇ NASIL İŞLEMİŞTİ?

Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR üzerinden 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde 3 bin 243 personel alımı için başvuruları almış, 27 Şubat’ta da ilgili alım için kura çekilmiş, mayıs ayında da sözlü sınavlar yapılmıştı.