En az lise mezunu ve KPSS’den 50 puan almak şartıyla çok sayıda devlet kurumunda memur alım ilanı yayımlandı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile KPSS puan sıralaması esasına göre personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bu kapsamda halen çok sayıda kurumun ilanına başvurular devam ediyor.

Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımız için başvuru süreci devam eden bazı ilanları derledik.

Bu ilanlara dair kadro detaylarını ve bu kadrolar için nasıl başvuru yapacağınızı anlatıyoruz.

DEVLET KURUMLARINA MEMUR OLABİLMEK İÇİN

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken çok sayıda koşul bulunuyor. Bu koşulların en önemli noktası ise özel şartlar.

Ancak adayların özel şartlardan önce Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan bazı şartları sağlamaları gerekiyor. Kamuilanlari.com olarak bu genel ve özel başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Genel ve Özel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

Bu şartların yanında adayların kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge taleplerini yerine getirmeleri isteniyor.

SİZLER İÇİN DERLEDİĞİMİZ İLANLAR

Devlet Personel Başkanlığı, kurumların kendi sitesi veya İŞKUR gibi platformalarda yayımlanan memur alım ilanları.

70 KPSS İle: Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında çok sayıda kadro için binlerce personel alımı olacak. Bu alımlara başvurular 70 KPSS puanıyla gerçekleştirilecek. İlanda lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için de kadrolar bulunuyor. Bu kadrolardan bazıları; Hizmetli, Şoför, Destek Personeli, Tenik Personel, Kaloriferci, Aşçı, Hemşire.

En Az 50 KPSS İle: Belediyeler, İl Emniyet Müdürlükleri, Bakanlıklar, Bakanlıkların alt birimleri ve çeşitli kamu kurumları tarafından İŞKUR’da yayımlanan personel alım ilanları. Bu ilanlarda çok sayıda kadro için memur ve kamu işçisi alımı yapılacak. İlanlardan en az okur yazar seviyesinden kamu işçisi en az lise mezunu seviyesinden memur personel alımı yapılacak.

KPSS’siz: Devlet Demiryolları, Orman Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı YTB gibi kurumlarda yayımladıkları ilanlar ile personel alımları yapacaklarını duyurdular. Bu ilanlarda çeşitli kadrolar için personel alımları yapılacak. Alımların bazınlarında KPSS şartı yok..