Deniz Kuvvetleri Komutanlığı muvazzaf subay alımı için yayımladığı ilanla gereken şartları belirtti.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Muvazzaf Subay alımı yapılacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, alımların öğretmen ve mühendis sınıfından olacağı bildirildi.

MSB tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar, ilana başvuru yapacak adaylar ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılar şu şekilde,

MUVAZZAF SUBAY ALIM İLANI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan Mühendis ve Muvazzaf Subay alım ilanına KPSS’den en az 60 puana sahip olan adaylar başvuru yapabilecek.

Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay alımları Gemi İnşaat, Gemi, Elektronik, Bilgisayar, Harita, Endüstri, Oşinografi ve Uçak alanlarından olacak. Bu alanlar için ise aşağıda yer alan tabloda bulunan bölümler başvuru yapabilecek.

Öğretmen Sınıfı Muvazzaf Subay Alımları ise İstatistik, Tarih, Hukuk, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Tercüman, Yunanca bölümlerinden yapılacak. Yine bu alanlar için aşağıda yer alan bölüm şartlarının sağlanması gerekiyor.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

MSB tarafından yayımlanan öğretmen ve mühendis sınıfı muvazzaf subay alım ilanına başvuru yapmak için bazı koşullar bulunuyor. Bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yayımlanan bu ilan için başvuruda bulunabilecekler.

İlan için belirlenen yaş, KPSS ve diğer mesleki koşullar şu şekilde,
İlana başvuru yapacak adayların erkek olmaları, başvuru kılavuzunda yer alan ilk koşul olarak bildirildi. İlanda ayrıca KPSS şartı bulunuyor. ”2018 veya 2019 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda “KPSS P3 Lisans Puanı (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olanlar,(2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.)”

Yabancı Dil Sınav şartının da aldığı başvuru şartları arasında bu koşul için; ÖSYM tarafından yapılan son beş yıl içerisindeki (2015) dahil Yabancı Dil Sınav (YDS, e-YDS) notu mühendis sınıfı müracaatı bulunan adaylar için en az 55 olması, öğretmen sınıfı müracaatı bulunan adaylar için ise YDS’den en az 70 olması gerektiği ifade edildi.

İlana başvuru için ayrıca adayların tabloda yer alan öğrenim şartlarını da sağlamaları gerekiyor.

Diğer Şartlar

Yukarıda yer alan koşulların dışında başvuru kılavuzunda yer alan şartlar şu şekilde;

Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak. Herhangi bir kadın veya erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak, Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak, Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak. Mezuniyet akademik not ortalaması en az 2.75 (4’lük sistemde) ve üzerinde olmak,

Yaş Şartı

İlana başvuru yapacak adayların öğrenim durumlarına göre belirlenen yaş şartı: ) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlular), Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1987 ve daha sonraki doğumlular)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 60 KPSS ile muvazzaf subay alımı için başvurular 25 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Başvuruda bulunacaklar başvurularını bu tarihe kadar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi yapacaklar.