Danıştay Başkanlığı 60 KPSS puan şartıyla farklı kadrolarda görevlendirmek üzere personel alımı yapacak.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Danıştay Başkanlığı Resmi Gazete aracılığıyla bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda kurumun ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözlemeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu ilan metninde yer alan tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Danıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında toplam 28 personel alımı yapılacağı bildirildi. İlan 5 farklı kadroda yapılacak. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak sözleşmeli personel alımlarında yer alan açık kadrolar şunlar. 

19 Hizmetli olarak çalıştırılmak üzere alım ilanı

2 Sağlık Teknisyen Yardımcısı olarak çalıştırılmak üzere alım ilanı

3 Aşçı olarak çalıştırılmak üzere alım ilanı

2 Garson olarak çalıştırılmak üzere alım ilanı

2 Bulaşıkçı olarak çalıştırılmak üzere alım ilanı

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Danıştay Başkanlığı yayımladığı personel alım ilanında söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken şartları da açıkladı. 

İşte kurum tarafından ilan edilen o başvuru koşulları

İlana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen genel şartlar arasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 35 yaşını bitirmemiş olmak ve KPSS’den en az 60 puan almış olmak. 

Destek Personeli Kadrosu

Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek liselerinin turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek.

Aşçı Kadrosu

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek.

Bulaşıkçı Kadrosu:

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Sağlık teknisyeni Kadrosu: 

Meslek liseleri veya Teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Hizmetli Kadrosu: 

En az lise mezunu olmak. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlan için başvuru süreci 25 Haziran tarihinden 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Başvurular talep edilen başvuru evrakları ile birlikte Danıştay Başkanlığı’nın ilgili birimine şahsen yapılacak.