Cumhuriyet Başsavcılığı ile bazı askeri kurumlar gibi kamu kuruluşları personel alımı için ilan yayınladı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kamu kurumlarının yayımladıkları memur ve işçi alım ilanlarına yenileri eklendi. 

Türkiye geneli farklı şehirlerde faaliyet gösteren kamu kurumları yayımladıkları alım ilanları ile çeşitli pozisyonlarda personel alımları yapacaklarını duyurdular. 

Söz konusu personel alım ilanlarında en az ilköğretim ve lise mezunu kamu işçisi alımı ile lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından memur alımı yapılacağı duyuruldu. 

YENİ İLAN EDİLEN BAZI MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu Kamu Grubu personel alımı kategorisinde yayımlanan personel alım ilanlarında farklı kadrolar için personel alım ilanı yayımlandı. 

Bu ilanlara hem KPSS puanına sahip adaylar başvuru yapabilecek hemde bazı kadrolar için tüm adaylar. Bu çerçevede yayımlanan kamu grubu personel alım ilanları ile bu ilanlarda yer alan açık kadro bilgileri şu şekilde;

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Yayımladıkları ilanlar ile personel eksiği bulunduğunu ilan eden kamu kurumlarının listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü(Kamu), Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Sivas İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü, Antep Fıstık Araştırma Enstitüsü, Artvin İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü, Et Ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Sakarya Et Kombinası Müdürlüğü, Didim Belediye Başkanlığı, Muratpaşa Belediye Başkanlığı, Yozgat İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü, Kahramanmaraş Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Rize İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü, Meriç Belediye Başkanlığı, Lapseki Öğretmenevi Müdürlüğü.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Yayımlanan kamu grubu personel alım ilanlarında çok çeşitli kadrolar için kamu personeli alım ilanları bulunuyor. Kurumların ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere yayımlanan ilanlarda  teknik personel, büro personeli, evrak personeli ve saha personeli alanlarında ilanlar yer alıyor. 

İşte ilan metinlerinde yer alan açık kadrolar;

Puantör, Süt Ve Ürünleri Teknikeri, Garson (Servis Elemanı), Plaj Görevlisi (Beach Boy), Temizlik Görevlisi, Mutfak Görevlisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri), Harita Teknikeri, 0Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Otobüs Kaptanı (Şoförü), Muhasebe Meslek Elemanı, Bilgisayar Programcılığı Teknikeri, Şoför (Yolcu Taşıma), Büro İşçisi, Gemici, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Gemi Yağcısı, Büro Memuru (Genel), Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi, Uzakyol Birinci Zabiti, Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri) Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, İş Makineleri Operatörü.

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE SÜRECİ

Kamu grubu personel alım ilanları adaylara İŞKUR sayfasından adaylara duyuruluyor. Bu memur yada kamu işçisi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden kuruma bildirecekler.