Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de Kurban Bayramı’nda tüm illerde toplu taşımanın ücretsiz olacağı belirtildi.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar kapsamında Kurban Bayramında tüm illerde toplu taşıma ücretsiz olacak.

OTOYOLLAR, KÖPRÜLER VE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili kapsamında 10 Ağustos Cumartesi günü saat 00.00’dan (cuma gününü cumartesi gününe bağlayan gece) başlayarak 15 Ağustos Perşembe saat 07.00’ye kadar “yap-işlet-devret” projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Bunun yanı sıra söz konusu kararda 11 Ağustos Pazar günü saat 00.00’dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece) başlayarak 14 Ağustos Çarşamba günü saat 24.00’e kadar belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak.