2019 yılı son döneminde KPSS puan sıralamasına göre KYK, Kültür Bakanlığı ve Sağlık Hizmetler gibi çok sayıda kamu kurumuna personel alımı gerçekleştirilecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Devlet kurumlarının 2019 yılı memur alım planlamalarında çok sayıda kurum ilan yayımladı ve askeri personel alımları da dahil on binlerce kişi istihdam edildi, edilmeye devam ediyor.

Yaptığımız haberlerimizde sizlere alımları anlık olarak aktarıyoruz ve haberdar ediyoruz.

Bu bağlamda; siz okuyucularımıza bu haberimizde de halen yayımlanmayan ancak 2019 yılında ilana çıkacak alımları derledik. Hangi kurumlar alımlar yapacaklar, alımlar hangi kadrolardan olacak, tüm bu detaylar sizlerle.

KAMUYA 23 BİN 306 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Kamuya KPSS puan sıralaması esasına göre çok sayıda personel alımı yapılacak. Bu alımlar ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacak.

Bu kurumlar ve bakanlıklar tarafından yayımlanan ilanlar için belirlenen kontenjanlar ise şöyle;

Sağlık Bakanlığı: 12.000 personel alımı yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı: 785 personel alımı yapacak.

Orman Bakanlığı: 5 Bin personel alımı yapacak.

Aile Bakanlığı: 4 bin 321 personel alımı yapacak.

KYK: 1000 ile 1200 Personel alımı yapması bekleniyor.

ALIMLAR HANGİ KADROLARDA OLACAK?
Yukarıda yer alan devalet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alacak açık kadrolar şöyle;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrtü Selçuk bakanlık bünyesi yapılacak alımlara dair açıklamasında 4 bin 321 memur ve işçi alımı olacağını belirtmişti. İlanda yer alacak açık kadrolar ise şöyle olacak. 1000 ASDEP personeli, 1000 Kamu işçisi, 2221’de Sözleşmeli Personel.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Bu personel alım ilanına açıklama Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlandı. 785 kişilik alımların kontenjan dağılımı 500 Kütüphaneci, 50 Mühendisli alımı, 65 Mimar alımı, 50 Şehir Plancısı alımı, 50 Tekniker kadrosu için alım, 50 Arkeolog alımı, 25 Müze Araştırmacısı alımı ve 20 Mütercim Tercüman alımı yapılacak.

Kredi ve Yurtlar Kurumu

KYK personel alım ilanında ise 1000 ile 1200 arasında bir sayıda personel alımı olacağı tahmin ediliyor. Alımların Yurt Yönetim Memuru kadrosu ağırlıklı olarak yayımlanması kuvvetle muhtemel.

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından uzun süre önce açıklanan Orman Bakanlığı personel alımları 1.200 Mühendis 2.700 Orman Muhafaza Memuru 800 Memur 300 Şoför şeklinde olacak.

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alım planlamasında 29 bin 687 personel alımı yapacak. Alımların ilk etabında 12 bin kişi istihdam edilecek. Mülakatsız olacak alımlar 835 lise ve lisans mezunu Hemşire. 1000 Ebe ve 3.000 Sağlık memuru kadrosuna olacak. Sağlık Memuru kadroları: psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraş terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi.