Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılışına kısa süre kala 10 bin personel alımı için ilan verildi. İlan çok sayıda kadroyu kapsamaktadır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılışa bir yıl kadar bir süre kala hastanenin detayları hakkında son bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. 2 bin 682 yatak kapasitesiyle beraber günde 32 bin 700 hastaya hizmet verilecek şehir hastanesine 10 bin personel alımı yapılacak.

Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu ise 10 bin personel alımının yanı sıra hastane hakkında açıklamalarda bulundu. Başakşehir Şehir Hastanesi’nin depreme karşı dayanıklı olarak inşa edildiği ve izolatör teknolojisi ile donatılacağı bildirildi.

Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu yapımına 2 yıl önce başlanan şehir hastanesi hakkında yaptığı açıklamasında ise;

“Önümüzdeki Haziran ayı sonu itibarıyla da hastanemiz tamamlanmış olacak. Tıbbi ekipmanlarıyla ve hizmet gruplarıyla birlikte işletmeye hazır hale gelecek. İstanbul’un iki şehir hastanesinden bu hastane ilki.

Sağlık Bakanlığının İstanbul’u sağlık başkenti hedefi doğrultusunda bu hastane en önemli imkan olacaktır. İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 15 dakika mesafeyle hastanemiz ulaşılabilir bir noktada.

Tam teşekküllü ve her türlü imkanı barındıran hastaneye yurt dışından da çok sayıda hasta bekleniyor” ifadelerini kullandı.

ŞEHİR HASTANESİNE 10 BİN PERSONEL ALIMI
Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu şehir hastanesine 10 bin personel alımı yapılacağını açıkladı ve;

“Her gün 68 binin üzerinde işlem yapabilme imkanımız olacak. Hastanede de 10 bine yakın çalışanımız olacak. İstihdam yönünden de çok önemli bir hastane oldu.” dedi.

Başakşehir Şehir Hastanesi inşaat sürecinde dahi yaklaşık 6 bin kişiye istihdam sağlamıştı. Hastane açılmasıyla beraber bölgede nitelikli personel istihdamı açısından önemli katkı sağlayacak.

4 bin 300 medikal personeli.

4 bin 50 hizmet personeli.

810 yönetim personeli.

Başakşehir Şehir Hastanesi bünyesinde görev alacak ve yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak.