Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Astsubay maaşları ne kadardır? Sorusunu genel olarak astsubay olmak isteyen astsubay adayları sormaktadır. Zira astsubay olarak elde edebilecekleri ekonomik kazanımları merak eden bireyler; bu konu hakkında bilgi edinme yolları aramaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, bünyesinde pek çok farklı personeli istihdam etmektedir. Bu istihdam edilme şekillerinden birisi de; astsubay olarak görev verilmesidir. Esasında astsubay maaşları kıdemle alakalı bir durumdur. Zira kıdem derecesi arttıkça maaşlarda o ölçüde artabilmektedir. 

Günümüz itibariyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı gibi alanlarda çok sayıda astsubay görevlendirilmektedir. Ayrıca astsubaylık kadrosuna yeni alımlar da devam etmektedir. 

Astsubaylar ne kadar maaş almaktadır? 

Astsubay maaşları ne kadardır? Kıdemlerine göre astsubay maaşları ne kadardır? Soruları doğrultusunda günümüz itibariyle 4800 TL ile 7800 TL arasında bir maaş miktarından söz etmek mümkün olmaktadır.

Maaş durumunu esasında görev yeri, kıdem ya da görev alanı gibi hususlar etki etmektedir. Bunun yanı sıra eş durumu, çocuk sayısı gibi unsurlar da maaşların farklılaşmasında etkili olmaktadır. Bu durumuna örnek olarak; doğuda çalışan bir astsubay ile batıda çalışan bir astsubay arasındaki maaş farkı gösterilebilmektedir.

 Günümüzde doğu görevi yapan astsubayların çok daha fazla maaş aldıkları bilinmektedir. Astsubaylık mesleği Türkiye maaş ortalaması düşünüldüğünde oldukça önemli bir maaş getirisi olan bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır. 

]]>