Akbank çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere kendi web sitesinden yayımladığı ilan ile personel alımı gerçekleştirecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Akbank personel alımı yapacağını duyurdu. Akbank’ın kendisine ait internet sitesi üzerinde yayımlanan personel alım ilanında deneyimli, deneyimsiz ve yeni mezun adaylar için ilanlar bulunuyor.

Öğrenim şartı ve kadrolar için belirlenen mesleki özelliklere göre yapılacak alımlar için yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan şartlar şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Akbank İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen alımlarda toplam 35 kadro için alım yapılacağı duyuruldu. Alımlar tek bir şube yada genel müdürlük bünyesine değil bankanın faaliyet alanında yer alan çeşitli il ve ilçelerdeki şubelerine yapılacak.

Banka ilanında haberimizin başında da belirttiğimiz gibi 3 farklı statüde yapılacak. Banka yeni mezun adaylar arasından, deneyimli adaylar arasından ve deneyimsiz adaylar arasından yapılacak. İlanlarda öğrenciler içinde part time iş ilanları yer alıyor.

Açık Pozisyonlar

Söz konusu ilanlarda yer alan kadro kontenjan detaylarına göre alım yapılacak pozisyonlar şunlar;

Görsel Tasarımcı, Java Yazılım Uzmanı, Çağrı Merkezi Yetkilisi, Gişe Personeli, Mevsimlik Asistan, Yönetici Sekreteri, Yarı Zamanlı Gişe Yetkilisi, Veri Tabanı Mimarı, Faktoring Yönetici Yardımcısı, Analitik Yönetici Yardımcısı, Analitik Yönetici Yardımcısı, Mobil Uygulama Geliştirici, Deneyimli Sistem Yönetimi Uzmanı, Finansal Suçlar İnceleme ve Uyum Uzman, Müfettiş Yardımcısı, Bilgi Güvenliği Uzmanı,

BANKA İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI
Her banka personeli alım ilanında olduğu Akbank ilanlarında da adaylardan çeşitli özellikle talep ediliyor. Bu özellikler her kadro için tek tek belirlenmekte olup adayların hem öğrenim, hem deneyim hemde mesleki özelliklerden oluşan bu şartların tamamına haiz olmaları isteniyor.

Akbank personel alım ilanı için geçerli olan koşullar şu şekilde;

Mesleki özelliklerden önce adayların Türk vatandaşı olması, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu olmaması ve kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. Adayların sağlamaları gereken diğer koşullardan bir tanesi ise askerlik şartı. Akbank personel alım ilanına başvuru yapacak adayların askerlikle ilişiği olmamaları gerekiyor.

Diğer koşullar;

Öğrenim şartının sağlanması ilk özel koşul. İlanlar önlisans ve lisans mezunu adaylar için yayımlanıyor. Bunun yanında adaylardan talep edilen diğer koşullar şunlar: Müşteri ve kalite odaklı Dinamik, güleryüzlü ve etkin iletişim sahibi Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek Takım çalışmasına yatkın Bankamızca son 6 ay içinde yapılmış başka bir işe alım sınavına katılmamış Bankamızca daha önce düzenlenmiş işe alım sınavlarının sözlü aşamasında başarısız kabul edilmemiş adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Akbank banka personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını Akbank İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden başvuruda bulunacaklar. Başvurular elektronik ortamda yapılacak olup ilanlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantılar kullanılabilir.

İlanlara ulaşmak için bağlantıyı kopyalayın ve enter tuşuna basın. İlan için kullanabileceğiniz bağlantı adresi: https://bit.ly/2Wt5zfE