Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il ilde bulunan birimleri için 60 KPSS puanı ile büro memuru ve sosyal yardım personeli alınacak.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın her şehirde SYDV birimi bulunuyor. Bu birimler sosyal yardım hizmetleri sağlanması, gelir testi uygulaması gibi alanlarda faaliyet gösteriyorlar. 

Bu kapsamda zaman zaman personel ihtiyacı oluşan bu kurumlara yeni alım ilanları yayımlanıyor. 

İl İl yayımlanan personel alım ilanlarında başvuru süreci devam edenleri sizlerle buluşturuyoruz. İşte Aile Bakanlığı için yayımlanan o personel alım ilanları. 

SYDV MEMUR ALIM İLANLARI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyurulan personel alım ilanlarında iki şehir için alım yapılacağı duyuruldu.

İlanlara göre alım yapacak SYDV’ler şunlar: Kocaeli Çayırova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf ve Ordu Çamaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE KOŞULLAR

Söz konusu iki farklı SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan başvuru şartlarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Kocaeli Çayırova SYDV Personel Alım İlanı

Kocaeli Çayırova SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrosuna yapılacağı duyuruldu. 

Bu kadro için talep edilen koşullar şunlar;

Öğrenim Şartı: Üniversitelerin Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Halkla İlişkiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin herhangi birinden mezun olarak lisans diplomasına sahip olmak,

Diğer Şartlar: Bilgisayar İşletmenliği veya Programcılığı sertifikasına sahip olmak. İyi derecede bilgisayar kullanıyor olmak (Word, Excel, PowerPoint vb, mülakat esnasında uygulamalı bilgisayar sınavı yapılacaktır.), Aktif Araç Kullanabilen, Aday vakfın bulunduğu il sınırları içinde ikamet ediyor olmalı. KPSS’den 60 olmak.

Ordu Çamaş SYDV Personel Alım İlanı

Ordu Çamaş SYDV ilan ettiği personel alım duyurusunda Büro Memuru kadrosu için personel açığı olduğunu bildirdi. 

İlana başvurular için talep edilen şartlar;

Öğrenim Şartı: Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak.

Diğer Şartlar: İyi derecede bilgisayar kullanabiliyor olmak. 12.07.2019 tarihi ile(mülakat tarihi) 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış -muaf veya tecilli olmak ÖSYM tarafından yapılan işe alım sürecinde geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

İLANLARA ELEKTRONİK BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Söz konusu alım ilanlarına Aile Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla elektronik başvuru yapabilirsiniz.