Aile ve Çalışma Bakanlığı 2019 yılı içerisinde 4 Bin 321 personel alım duyurusunun ardından başvuru şartlarını ve tarihini verdi.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın uzun süredir merakla beklenen 2019 yılı personel alımı için planlama belli oldu.

Adaylar tarafından bakanlıktan çok uzun süredir beklenen ASDEP alımlarının da yer aldığı planlama kapsamında 3 farklı alanda personel alımları yapılacak.

AİLE BAKANLIĞI 4 BİN 321 PERSONEL ALIMI

Aile Bakanlığı tarafından yapılan olan personel alımlarına ilişkin detaylı açıklama, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan gelmişti.

Bakan Selçuk kendisine ait sosyal medya hesabından ilan bekleyen adayları bilgilendirmiş ve 3 farklı statüden toplam 4321 personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Alımlara dair açıklamasında Bakan Selçuk şu bilgileri vermişti.

  • 1000 ASDEP Personeli alımı
  • 1000 İşçi alımı
  • 2321 Sözleşmeli Personel alımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un Paylaşımı

”Bu yıl içerisinde ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz. Sosyal hizmetlerimizi daha etkin sunabilmek için çalışan ailemiz büyüyor.”

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK

Binlerce adayın en merak ettiği soru bu. Kamu İlanları olarak bu soruyu ve alımların ne zaman olacağını şu şekilde değerlendirdik.

Aile Bakanlığı personel alım ilanı hakkında Bakan Selçuk kamuoyu ve adaylarla çok fazla bilgi paylaşmadı. Uzun süre sonunda alımların yapılacağını sosyal medya açıklaması ile duyuran Bakan Selçuk genel ifade ile 2019 yılında alımların olacağını belirtti.

Aile ve Çalışma Bakanlığı’nın 2018 yılında personel alımı yapmadığı ve kurumun herhangi bir alım süreci yaşamadığından ilan için hazır olduğu düşünülüyor. İlanın ise Cumhurbaşkanlığı onayının alınmasının ardından yaz aylarında duyurulması ve 2019 yılı sonuna kadar da sürecin tamamen sonlanması bekleniyor.