Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımına ilişkin bir ilan yayımlandı. Buna göre adaylar KPSS puanlarına göre memur yada KPSS’siz işçi kadrolarına başvurabilecek.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine personel alımları yapılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında çeşitli kadrolardan alımlar olacak. 

Kamu İlanları olarak Aile Bakanlığı’na bağlı her ilde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının bu alımlarını sizlere aktarıyoruz. 

AİLE BAKANLIĞI MEMUR ALIM İLANLARI

Aile Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren SYDV’lerin memur alım ilanları Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. 

Burada yer alan ilanlara göre üniversite mezunu ve 60 KPSS puanına sahip adaylar arasından iki kadroda alım oluyor. İşte o alım ilanları ve kadrolar;

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru

İstanbul Çatalca’da faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma Vakfı bir ilan yayımlayarak Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosunda personel açığı olduğunu duyurdu. 

Bu kadro için alım yapacağını ilan eden Çatalca SYDV alımların üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Psikoloji, Rehperlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji, ve Sosyal Hizmet bölümlerinin herhangi birinden mezun olan adayların başvuru yapabileceğini bildirdi. İlanda yer alan diğer önemli şartlar ise 35 yaş şartı ve Çatalca’da ikamet etme şartı. 

Büro Memuru 

Bu kadro için ilan yayımlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ise Niğde Altunhisar SYDV. Vakıf yayımladığı personel alım ilanında Büro Memuru alımı yapacağını duyurdu. 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi bölümleri, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinin herhangi birinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği kadro için bazı özel şartlarda bulunuyor. 

Bu şartlardan birisi 35 yaş şartı, Niğde Altunhisar’da ikamet etme şartı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar tarafından onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olmak şartı. 

AİLE BAKANLIĞI İŞÇİ ALIM İLANLARI

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan işçi alım ilanları Türkiye İş Kurumu üzerinden duyuruluyor. Bunun için adayların İŞKUR Kurum Dışı personel alım ilanı sayfasını incelemeler gerekiyor. 

İşçi Alım İlanları

Konya Akören SYDV yayımladığı işçi alım ilanında kadın adaylar arasından Yaşlı ve Hasta Bakımı kadrosunda işçi alımı yapacağını duyurdu. Bu ilanda genel başvuru şartlarının yanı sıra 50 yaşından küçük olmak ve ilçe sıınırları içinde ikamet etme şartı var. 

Ordu Kabataş SYDV ise yayımladığı personel alım ilanında Temizlik Görevlisi kadrosuna 4 personel alımı yapacağını duyurdu. Bu kadro için adaylardan 50 yaşından küçük olmalarını isteyen kurum ilan metninde başka şart belirtmedi. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Memur alım ilanları için adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden başvurularını yapabilirler. Memur ilanlarına elektronik başvuru ile başvuru yapacak adaylar, işçi alım ilanları için şahsen başvuruda bulunmak zorundar.