Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yayımladığı yeni ilana göre en az 60 KPSS puan şartı ile memur alımı yapacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

KPSS puan sıralaması esasına göre yeni gün itibariyle memur personel alım ilanları yayımlandı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanlarını da siz okuyucularımıza aktarıyoruz

Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen memur alım kadroları, alım yapılacak şehirler, ilanlara başvurular için kurum tarafından ilan edilen özel şartlar.

60 KPSS PUANIYLA MEMUR ALIM İLANI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak tüm Türkiye geneli faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında yer alan tüm detaylar şu şekilde;

Memur alım ilanlarını takip eden adaylar için en önemli noktalardan birisi alım yapılacak şehirler. İlanlara göre SYDV’ler Ağrı (2 ilan mevcut), Bartın, Bitlis, Gümüşhane ve İstanbul’da bulunan birimlerine personel alımları yapacaklar.

Ayrıca adayların dikkat etmeleri gereken nokta alımlar bu şehir merkezlerine değil ilan edilen ilçelere yapılacağı.

İLAN EDİLEN AÇIK KADROLAR

Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları adına yayımlanan personel alım ilanları iki farklı pozisyonda olacak.

KPSS’den en az 60 puana sahip adaylar öğrenim şartlarını sağlamaları durumunda başvuru yapabilecekleri kadroları Büro Memuru ile Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadroları.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

SYDV bünyesine yapılacak olan personel alım ilanları için başvuruda bulunacak adaylar için en önemli koşullar öğrenim şartı ile ilan yayımlayan SYDV’nin belirlediği özel koşullar. Ancak bu koşullardan önce sağlanması gereken bazı koşullar bulunuyor.

Bu koşullar Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen ve her SYDV için ortak olan koşullardan oluşuyor.
Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak, Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak, Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak, İş Tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak.
Öğrenim Şartı

Ağrı İİanı İçin (1): 4 Yıllık Lisans Eğitimi Veren Yüksek Öğretim Kurumlarından Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla İlişkiler, Muhasebe, Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik, İktisat ,İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi Bölümlerinin Birinden Mezun Olmak.

Ağrı ilanı için (2): Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla İlişkiler, Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik, İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi

Bartın İlanı için: Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik

Bitlis ilanı için: 4 yıllık lisans eğitimi veren Yüksek Öğretim Kurumlarında sosyal hizmetler, sosyoloji, psikoloji,felsefe, halkla ilişkiler, mühendislik, iktisat, işletme, maliye, kamu yönetimi bölümlerinden mezun olmak

Gümüşhane ilanı için: (4) Yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla İlişkiler, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümlerinden, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümlerinin birinden mezun olmak.

İstanbul ilanı için: Sosyoloji, Psikoloji, Psikoloji Danışmanlık Ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler Ve Tanıtım, Uluslararası İlişkiler Ve Kamu Yönetimi Bölümlerinden Mezun Olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlanlara başvurular Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabilir. Bunun için adayların aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilir ve başvuruda bulunabilir.