Aile bildirim formu nasıl doldurulmalıdır onu anlatalım. Tipik formlardaki uygulamalar bu bildirim içinde geçerlidir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Aile bildirim formu aile ve çocuk yardımından yararlanan personelin eş ve çocuklarının herhangi bir sigorta birimine  bağlı olmaksızın formları eklemeleri gerekmektedir. Aile bildirim formu olduğu için bekar olan bireylerin bu formu doldurmasına gerek yoktur. Eşi emekli olanların da farklı bir uygulama yapması gerekmektedir. Onlar sadece aile durumu bildirimi formu doldurarak işlem yapacaklardır.

Aile bildirim formu nasıl doldurulmalıdır onu anlatalım. Tipik formlardaki uygulamalar bu bildirim içinde geçerlidir. T.C kimlik numarası ad soyad ve diğer kişisel bilgiler doldurulmalıdır. İlk olarak kişisel bilgileri eksiksiz olarak doldurmak daha mantıklı olacaktır. Sosyal güvenlik numarası da unutulmamalıdır ve oldukça da önemlidir.

Eşinizin iş durumu da eksiksiz doldurulmalı eğer çalışmıyor ve ev hanımı ise form üzerinde bu belirtilmelidir. İş durumuna göre geliri olan ya da geliri olmayan diye form üzerinde ibra edilmelidir.

Mükellef olduğunuz çocuk sayısı da çok önemli bakmakla yükümlü olduğunuz çocuk sayısı kaç ise form üzerinde tek tek girerek onaylatmalısınız. Adı soyadı ve ana adına kadar bilgileri kusursuz bir şekilde işlemelisiniz.

En son olarak ise formun alt kısmında düzenleyen ad soyad ve tarih ile imza kısmı var form üzerinde eksiksiz bir dolum yaptıktan sonra en son bu kısma doğru tarih ekleyerek formu doldurmuş olursunuz.

Bkz: Agi Asgari Geçim İndirimi Hesaplama

AGİ Asgari Geçim İndirimi Nedir AGİ Ne Kadar ?

AGİ Asgari Geçim İndirimini Kimler Alır, Kim Verir, Kimlere Verilmez

Çalışan Eşlerden Hangisi Asgari Geçim İndirimi Alır?