Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kapsamında 171 kamu memuru alımı için Adalet Bakanlığı tarafından ilan yayımlandı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlamıştı. Söz konusu ilanda 171 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

Yayımlanan bu ilana adaylar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.

KADRO DAĞILIMI

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda 4 kadro ile 43 şehirde kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Buna göre 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı yapılacağı vurgulandı.

GENEL ŞARTLAR
Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektirç Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

“657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, dalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu olmak”

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 7 Ağustos’a kadar yapabileceklerdir. Adaylar başvurularını Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapacaklardır.