Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 11 bin 78 infaz koruma memuru personel alım müjdesini verdi. Adalet Bakanlığı CTE infaz koruma memuru alımı için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül söz konusu istihdam için Cumhurbaşkanlığı onayının çıktığını ve ilanın yıl sonuna kadar yayınlanacağını duyurdu.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Personel alımlarının kısa bir süre içerisinde ilana çıkacağını anlatan Gül, yapmış olduğu açıklamada 11 bin 78 yeni personelin istihdam edileceğini işaret etti. İnfaz koruma memuru, icra kâtibi, mübaşir ve destek personel alımları için yıl içerisinde ilanın çıkarılacağının altını çizen Gül ‘’Adalet teşkilatımıza hayırlı olsun.’’ sözleriyle açıklamasını paylaştı.

İNFAZ KORUMA MEMURU ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı personel alım ilananında yer alan ve tüm kadrolar için ortak olan başvuru şartları şu şekilde; 

Türk vatandaşı olmak,
Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Bu koşullar tüm kadrolar için geçeli olup ilan metinlerinde yer alacak her aday tarafından sağlanması gereken koşullardır.

İNFAZ KORUME MEMURU ALIMINDA KPSS ŞARTI

Adalet Bakanlığı personel alım ilanında KPSS şartı da ortak oluyor. Bunun için lise, önlisans ve lisans mezunu adayların ilgili KPSS puan türünden en az 70 almış olmaları isteniyor.