Adalet Bakanlığı 2019 yılı için lise, önlisans ve lisans mezunu çeşitli kadrolar için personel alımı yapacaktır..

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alım ilanında yer alan 3 farklı kadroya dair detayları siz okuyucularımız için derledik. Halen başvuru süreci devam eden Adalet Bakanlığı personel alım ilanında yer alan o kadrolar ve detayları şu şekilde.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda yer alan kadrolar arasında lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için ilanlar bulunuyor.

Bu ilanlara genel başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvuru yapabiliyor.

Bu genel başvuru şartları arasında, ” 18 yaşından büyük olmak, 35 yaşından küçük olmak, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS’den en az 70 puana sahip olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak” gibi koşullar bulunuyor.

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

İlanda yer alan Kamu İlanları olarak sizlerle paylaştığımız bu alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar, 1099 İcra Katibi, 82 Destek Hizmetli, 109 Sosyal çalışmacı alımı yapılacak.

1099 İCRA KATİBİ ALIMI

İcra katibi alımı Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesine gerçekleştirilecek. İlana lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlan için adaylardan KPSS, öğrenim ve yaş dışında özel şart talep edilmezken adayların uygulama sınavında başarılı olmaları isteniyor. Uygulama sınavı sonrası adaylar sözlü sınav esasına göre istihdam edilecekler.

82 HİZMETLİ ALIMI

Hizmetli kadrosu için yayımlanan ilanlarda iki 3 farklı birime toplam 82 destek personeli hizmetli alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Bu kadro için adayların en az lise mezunu olması yeterli. Hizmetli kadrosuna yapılacak alımlar KPSS puan üstünlüğü ve sözlü sınav esasına göre yapılacak.

109 SOSYAL ÇALIŞMACI ALIMI

Sosyal çalışmacı kadrosu için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ilk koşul öğrenim şartı. Zira ilana sadece ilgili lisans bölümü mezunları başvuru yapabilecek. Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda yer alan öğrenim şartında şu ifadeler kullanıldı. Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.