6 il ve ilçe belediyelerinde görevlendirilmek üzere KPSS şartsız lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Yeni hafta başında ilan edilen personel alım ilanları arasında belediyeler tarafından yayımlanan duyurularda bulunuyor. 

Çeşitli meslek gruplarından belediye işçisi ile farklı pozisyonlarda belediye memuru alımı yapacağını ilan eden belediye başkanlıklarının ilanlarını aşağıda detayları ile aktarıyoruz. 

Alım yapılacak şehirler ve ilçeler hangileri?

İlan metinlerinde yer alan açık kadrolar ve işçi meslek grupları neler?

Başvuru işlemleri ne zaman yapılacak?

Belediye memuru ve belediye işçisi alımı için yayımlanan tüm bu personel alım ilanlarını sizlere tüm ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Yeni hafta itibariyle KPSS şartı olmadan belediye personeli alımı yapacağını ilan eden toplam 6 belediye başkanlığı bulunuyor. Bu belediye başkanlıkları,

Trabzon Çaykara Belediyesi, Kastamonu Bozkurt Belediyesi, Antalya Kemer Belediyesi, İstanbul Beyoğlu Belediyesi, Erzurum Horasan Belediyesi ve Iğdır Belediyesi

KADRO VE KONTENJANLAR

Yukarıda yer alan belediye başkanlıkları tarafından ilan edilen memur ve işçi alım kadroları liste halinde aşağıda aktarıyoruz. 

Trabzon için yayımlanan personel alım ilanında alımların Büro Elemanı kadrosuna yapılacak.

Kastamonu Bozkurt Belediyesi duyurusunda Su Arıza İşçisi Kamyonet Şoförü ve İnşaat Kalfası kadrolarında personel açığı olduğunu duyurdu. 

Antalya için duyurulan ilanda ise alımların Hayvan Bakıcısı ve Greyder Operatörü kadrosuna olacağı açıklandı. 

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Çöp Toplama ve Yol Düzenleme işçisi kadrosu için personel ihtiyacı olduğunu açıkladı. 

Erzurum Horasan Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda Şoför ve Büro İşçisi alımı yapılacağı bildirildi. 

Iğdır Belediyesi ise personel alım duyurusunda Şoför kadrosu için alım olacağını adaylara duyurdu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Belediye personeli alım ilanı başvuru şartları alım yapacak kuruma ve meslek grubuna göre değişkenlik gösteriyor. 

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak. Bu şartın dışında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer koşullar. 

İLAN DETAYLARI

Adaylar dikkat etmesi gereken en önemli nokta bazı ilanların yeni yayımlandığı halde başvuru sürecinin sadece 1 gün olması. Öğleden önce duyurulan 2 ilana başvurular akşam sona erecek.