Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre çok sayıda memur, hizmetli, sağlık ve bilişim personeli alımı yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarının sayısı son dönemlerde artış gösterdi. 

Haziran ayı içerisinde çok sayıda kamu kurumu bu statüde alım ilanı yayımlayarak adaylara ilanları duyurdular. 

Bu çerçevede DPB’de yayımlanan ve başvuru süreci devam eden personel alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

DPB PERSONEL ALIM İLANLARI

Sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları şunlar;

Pamukkale Üniversitesi, Orman ve Tarım Bakanlığı, Sivas Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Dışişleri Bakanlığı, Danıştay Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi. 

ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN OLACAK?

Yukarıda yer verdiğimiz personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için ilan metinlerinde yer alan açık kadroları sizlerle paylaşıyoruz.

Pamukkale Üniversitesi personel alım ilanında alımların sözleşmeli sağlık personeli kadrosunda olacağını duyurdu. Orman Bakanlığı sözleşmeli pilot alımı yapacağını açıklarken Sivas Cumhuriyet Üniversitesi de alımların sağlık personeli kadrolarına olacağını bildirdi.

Kültür Bakanlığı bilişim personeli alımı yapağını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında sekreter alımı olacağı açıklandı. Danıştay Başkanlığı sözleşmeli hizmetli, garson, aşçı yardımcısı gibi pozisyonlarda personel alımı yapacak. TSE ilanında bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet kurumlarında memur olmak isteyen adayların sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullar, DMK’da yer alan şartlar ile kurum tarafından belirlenen özel şartlardan oluşuyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  Kurumların talep ettiği KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLANLARA DAİR DETAYLI BİLGİLER İÇİN

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler.