Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci 100 günlük eylem planını dikkatle takip eden vatandaşlar 2019 ASDEP personel alımı hakkında müjdeli haberi bekliyorlar.

KPSS puanı 60 ve üzeri olanların başvurabileceği ASDEP alımları için nefesler tutuldu ve Bakanlık’tan gelecek haber bekleniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, yaptığı konuşmada, sosyal hizmet merkezlerinin sayısının ve ASDEP personellerinin sayısının arttırılacağını söylemişti.

Bu müjdeli haber üzerine ASDEP adayları başvuruların ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. ASDEP personel alımı, psikoloji, sosyologlar, çocuk gelişimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları ve rehberlik psikolojik danışmanlık gibi kadrolar üzerinden alım yapılacağı ifade edilmişti.

ASDEP e Kimler Başvurabilir ?

Bu kadrolara başvuru yapmayı bekleyen binlerce lisans mezunu aday Bakanlık’tan gelecek olan haberi beklemektedir.

ASDEP Adayları Haber Bekliyor

Sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşların tespiti ve bu ihtiyaca göre rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bir projesi olarak ortaya çıkan ASDEP için 4.000 yeni personel alınacak. ASDEP personel alımı 2019 konusunda verilecek olan ilanlar için adayların meraklı bekleyişi sürmektedir.

Seçimin bitmesiyle birlikte bu beklentinin de en kısa sürede gerçekleşeceği yönünde öngörüler bulunmaktadır.

ASDEP nedir?

ASDEP, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen, sosyal yardıma ihtiyacı olan bireylerin ya da ailelerin tespit edilmesi, bunların maddi ve psikolojik yaralarının sarılması ve çalışmaların düzenli olarak gerçekleştirilerek topluma fayda sağlanması amacını güden bir projedir.

ASDEP e Kimler Başvurabilir ?

ASDEP Maaşları ?