KPSS puan şartı ve en az lise mezunu olan adaylar arasından 26 şehirde Adli Tıp Kurumlarında görevlendirilecek personel alımı yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alım planlaması kapsamında bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlara da memur alımları oluyor. 

Bu çerçevede kısa süre önce Adalet Bakanlığı tarafından yeni bir ilan yayımlandı.

DPB ve Resmi Gazete aracılığıyla adaylar duyurulan personel alım ilanında adaylara ilan edilen tüm bilgiler sizlerle. 

26 FARKLI ŞEHİRDE ALIMLAR OLACAK

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında, personel istihdamı kurumun farklı şehirlerde bulunan Adli Tıp Şube Müdürlüğü bünyesine yapılacağı açıklandı. 

Türkiye’nin farklı bölgelerinden 26 şehirde yapılacak alımlara dair liste şu şekilde;

Alım Yapılacak Şehirler

Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Malatya, İstanbul, Erzurum, Şanlıurfa, Van, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Kilis, Manisa, Mardin, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Zonguldak.

İLAN EDİLEN AÇIK KADROLAR

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan memur alımları için çok sayıda pozisyonda personel alımı olacak. Alımlara başvuruda bulunacak adaylar için açık kadrolar şu şekilde listelendi. 

Açık Pozisyonlar

Biyolog, İnfaz Koruma Memuru, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni), Şoför, Büro Personeli, Teknisyen, Hizmetli, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Destek Personeli, 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlarda yer alan bilgilere göre en az lise mezunu adaylar arasından yapılacak memur alım ilanları 70 KPSS puanıyla gerçekleştirilecek. İlan metinlerinde yer alan o koşullar;

Merkezi sınavın yapıldığı (KPSS-2018) yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) İKM kadrosu için yaş şartı ise 30.

Her kadro için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlamak.

KPSS’den en az 70 puana sahip olmak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adayların dikkat edecekleri nokta ilana ilk başvuru tarihi 26 Ağustos tarihi. Bu tarihten sonra adaylar başvurularını kurumun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden elektronik yapacaklar. İlana dair kadro ve diğer başvuru detayları için ilan metnini inceleyebilirsiz.