Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün polis ihtiyacının karşılanması için, her yıl polis alımları için tarih açıklanmaktadır. 23. Dönem POMEM yerleştirme işlemlerinin ardından 24. Dönem POMEM alımları için tarih beklenmektedir.

Polis Akademisi internet sayfası üzerinden 2.500 kadın polis memuru alınacağı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Alımlarla ilgili ön başvuru tarihlerinin resmi internet sitesinden açıklanacağı bildirildi. Polis olmak isteyen kadın adaylar başvuru tarihlerinin açıklanmasını merakla beklemektedir.

Başvuru Takvimi Belli Oldu mu?

Polis Akademisine bağlı olarak 4 ay eğitim verilen POMEM başvuruları, her yıl lisans ve ön lisans mezunu yüzlerce genç tarafından yapılmaktadır. Bu okullarda polis olmak için ter döken yüzlerce genç bulunmaktadır. 23. Dönem POMEM sürecinin bitmesinin ardından 24. Dönem POMEM polis alımlarının başlaması beklenmektedir. Ancak konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.  Resmi açıklama yapıldığı zaman sitemiz üzerinden başvuru tarihleri ile ilgili haberimizi okuyabilirsiniz.

POMEM Nedir?

Polis Meslek Eğitim Merkezi olarak açılımı yapılan POMEM okullarına, 4 yıllık lisans mezunlarından ve yüzde 20 oranında ön lisan mezunlarından KPSS sınavına girmiş olanlar başvuruda bulunabilir. POMEM’i kazanmış olan kişi 4 ay boyunca polislikle ilgili hukuk ve silah gibi konularda çeşitli eğitimler görür. Bu eğitimi tamamlayan adaylar polis memuru adayı olarak mezun olurlar ve başarı sıralarına göre kurda çektikleri şehirde göreve başlarlar.

        

Polis Maaşları Ne Kadar, Ne Alır

Pomem nedir, başvuru, maaş, şartları, ne iş yapar

24. Dönem POMEM Başvuru Tarihi ve Başvuru Şartları

  

]]>