İŞKUR bugün itibariyle yayımladığı yeni ilanlarda 22 şehir için en az ilkokul mezunu günlük 85 TL gelir garantili personel alımı yapıyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye İş Kurumu resmi intennet sayfasından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda İŞKUR ‘dan farklı şehirlere personel alımı yapılacağına yer verildi. En az okur yazar, ilkokul , lise ve üniversite mezunu adaylar arasından yapılan personel alımlarının detayları haberimizde.

ÖNCE KURS SONRA İŞ

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan duyurularda , alınacak personellere önce kurs verileceği , kursun sona ermesi sonrası adayların işe yerleştirileceğine yer verildi. Kurs boyunca adaylara İşKUR ‘dan günlük harçlık ödemesi yapılacak.

EN AZ OKUR YAZAR MEZUNU

İŞKUR ‘da yayımlanan ilanlarda alınacak personellerin, her kadro için ayrı olmak üzere en az okur yazar olması, ilkokul, lise ve üniversite mezunu olması gerektiğine yer verildi.

Başvuru genel şartları şu şekilde;

Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmak,
15 yaşını tamamlamış olmak,
İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
Emekli olmamak,
Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma
İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,
Yukarıdaki şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilirler.
İlanlara başvuracak diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA

GÜNLÜK 77-85 TL İLE

İşbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında yapılan personel alımında adaylara kurs süresinde İŞKUR ‘dan günlük harçlık verilecek. 77 TL ‘ye kadar günlük ödeme yapılacak. Geleceğin meslekleri kapsamındaki kurslara başvuranlara ise günlük 85 TL ödeme yapılır.

GÜNCEL İŞKUR İŞ İLANLARI

İŞKUR ‘da yayımlanan işbaşı ve mesleki eğitim kurslarının güncel ilanları şu şekilde;

İŞBAŞI EĞİTİM KURSLARI

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

BAŞVURULAR İNTERNETTEN

İşkur ‘da yayımlanan ilanlara başvurular internet üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip etmesi ve başvurusunu internet üzerinden yapması gerekmektedir.

Başvuru yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine gidin.

https://esube.iskur.gov.tr

Linke tıkladıktan sonra açılan İşKUR sayfasında , İŞ ARAYAN yazan kısımdan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda , aşağıdaki resimde belirtilen adımları takip ederek kurs başvuru sayfasına gidin.