Polis Özel Harekat alımları herkes tarafından merak ediliyor. Buna göre 2019 yılı içerisinde PÖH alımı bekleniyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün en merak edilen alımlarının başında Polis Özel Harekat alımları geliyor. Adayların büyük bir ilgi ile takip ettikleri alımlara daha önceki dönemlerde rekor seviyede başvuru olmuştu. 

Geçmiş dönemde yayımlanan ilanlar için süreçlerin sona ermesinin ardından adayların merak ettiği tek bir soru var. 2019 yılında Polis Özel Harekat (PÖH) alımı olacak mı? 

2019 YILI PÖH ALIMI NASIL OLACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis özel harekat olarak görev almak isteyen adaylar için en net bilgi en yetkili isim olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. 

Süleyman Soylu Polis Özel Harekat (PÖH) alımı konusunda, İçişleri Bakanlığı’nın planlamasına dair bilgiler verdi. Bakan Soylu bundan sonraki süreçte direk alım olmayacağını işaret ettiği konuşmasında, PÖH olmanın yollarını da açıklamıştı.

Bu Çerçevede;

PÖH adaylarına taviyelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında, adayların önce polis olmalarını tavsiye etti. Bakan Soylu o dönem yapmış olduğu konuşmasında alımların artık içeriden olacağını ifade etmişti. 

Süleyman Soylu’nun PÖH Alımı Açıklaması

”Özel harekat olmak isteyen kardeşlerime tavsiyem polislik sınavlarına girsinler, kazansınlar. Alırsak bundan sonra çok kısıtlı bir alım olacak. Bunu bi baza oturtturduk. Bundan sonra içeriden alım yapmak ilk tercihimiz olacak, gerekli olduğu takdirde dışarıdan alım yapacağız. İçeriden almak bizi daha rahatlatacak. O yüzden oraya girmelerini tavsiye ederim. Önce polis olsunlar biz oradan alacağız.”

KADIN PÖH ALIMI HUSUSU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yine o konuşmasında değindiği konulardan bir tanesi de kadın polis özel polisi alımı konusuna oldu. Kadın adaylar arasından PÖH alımı olacağını ifade eden Bakan Soylu, şu bilgileri kamuoyu ile paylaşmıştı. 

KPSS Şartı, En Az Lise Mezunu Kadın PÖH Alımı Olacak

”Ama belli bir sayıda alım yapacağız. Hazırlıkları sürüyor. Lise mezunu olanları da alacağız. Ama bir KPSS şartı olacak. Bu kardeşlerimiz de KPSS’ye girsinler. Kadın özel hareket adayları için KPSS puanın düşürülmesi söz konusu.”