Haziran ayında açıklanması beklenen polislerin şark tayin sonuçlarından henüz bir açıklama gelmedi. Onbinlerce polis bu haberi bekliyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 yılı şark tayini sonuçları hala açıklanmadı. On binlerce polisin ve ailelerinin büyük bir merakla beklediği 2019 yılı şark tayinlerinin sonuçları hala açıklanmadı.

Yönetmeliğe göre , Haziran ayının son haftasında açıklanması gereken , polis şark tayinlerinin açıklanmaması polisler tarafından tepki ile karşılanmaktadır. 

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI POLİSLER ÇOCUKLARININ TERCİHLERİ İÇİN EGM ‘Yİ BEKLİYOR

Liselere Giriş Sınavı sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı ve tercihler 1 Temmuz günü başlıyor. Ancak polislerin hala şark görevini hangi ilde yapacağı belli olmadığı için tercih yapamayacaklar. Çocuklarının yanında liseyi okumalarını isteyen aileler, EGM ‘nin şark tayinlerini hemen açıklamasını istiyor.

Öte yandan yüzdelik dilime girmeyen ve ikametine en yakın yerdeki okulda lise eğitimine başlayacak öğrenciler de bir hayli fazla. Ancak şark tayinleri açıklanmadığı için hala bu konudaki belirsizlik de devam ediyor. 

İŞTE İL VE İLÇELERE GÖRE GÜNCEL POLİS ŞARK SÜRELERİ