Anasayfa / Sınavlar / Konu - 2913


Konuya Cevap Yaz

Alış limit giriş emri yani buy limit piyasa fiyatın o anki seviyesinden daha düşük bir seviyeye düşmesi durumunda aktif hale gelecek alış giriş emridir. Bu emir verildiğinde istenilen fiyata düşen piyasanın bu seviyeden dönerek tekrar yükselişe geçeceği düşünülür.

Parite 1.4260 seviyesinde olsun. 1.4200 seviyesine alış limit giriş emri verelim. Yani fiyat 1.4200 seviyesine düşerse giriş emri tetiklenir ve paritede alış pozisyonu açılır.

Alış stop giriş emri yani buy stop piyasa fiyatın o anki seviyesinden daha yüksek bir seviyeye çıkması durumunda aktif hale gelecek alış giriş emridir. Bu emir verildiğinde istenilen fiyata yükselen piyasanın bu seviyeden sonra olasılıkla bir direnç seviyesi kırılacağı için yükselişe devam edeceği düşünülür.

Parite 1.4200 seviyesindeyken 1.4260 seviyesine bir alış stop giriş emri verelim. Yani fiyat 1.4260 seviyesine yükselirse giriş emir tetiklenir ve paritede alış pozisyonu açılır.

Satış limit giriş emri yani sell limit piyasa fiyatın o anki seviyesinden daha yüksek bir seviyeye yükselmesi durumunda aktif hale gelecek alış giriş emridir. Bu emir verildiğinde istenilen fiyata yükselen piyasanın bu seviyeden dönerek tekrar düşüşe geçeceği düşünülür.

Parite 1.4200 seviyesinde olsun. 1.4260 seviyesine bir satış limit giriş emri verelim. Yani 1.4260 seviyesine yükselirse giriş emri tetiklenir ve paritede satış pozisyonu açılır.

Satış stop giriş emri yani sell stop fiyatın o anki seviyesinden daha düşük bir seviyeye inmesi durumunda aktif hale gelecek satış giriş emridir. Bu emir verildiğinde istenilen fiyata düşen piyasanın bu seviyeden sonra olasılıkla bir destek seviyesi kırılacağı için düşüşe devam edeceği düşünülür.

Parite 1.4260 seviyesindeyken 1.4200 seviyesine bir satış stop giriş emri verelim. Yani fiyat 1.4200 seviyesine düşerse giriş emri tetiklenir ve paritede satış pozisyonu açılır.


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor