Konuya Cevap Yaz

Şubat atamasında branş dağlımı ne zaman belli olacak? 


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 bin öğretmen atamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Avcı, 30 bin öğretmen ataması ile ilgili norm güncellemelerinin devam ettiğini belirterek, norm güncellemeleri tamamlanıncı 30 bir öğretmenin hangi branşlarda alınacağının netleşeceğini açıkladı. 


Bakan Avcı, ataması yapılan öğretmenlere atandıkları yerde görevlerini devam ettirmeleri için bazı olanaklar sağlanacağını, öğretmenleri maddi ve manevi anlamda özendirecek birtakım tedbirler alınacağını söyledi. 


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "30 bin öğretmen atamasının Doğu illerine mi yapılacağı" yönünde bir soru üzerine, Doğu bölgelerindeki öğretmen açığının Türkiye'nin geneliyle eşitlendiğini kaydetti. Bu durumu belli bir düzene oturtmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Avcı, öğretmenlerin atandıkları yerde görevlerine devam etmeleri için özendirici imkanlar sağlamayı planladıklarını, böylece öğretmenlerin en azından aynı yerde 4 yıl çalışmasını sağlamayı hedeflediklerini kaydetti. Misafir Kullanıcı #64 - 10-03-2018 18:31:54
test
--> Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor