Anasayfa / Blog / Konu - 2803


Konuya Cevap Yaz

Başlıkta belirttiğim gibi bu makalede webmaster forumları ve web hosting firmaları hakkında fikirlerimi yazmak istiyorum.


Öncelikle her bir sitenin en önemli materyali, dünyaya açık şekilde yaymak için aracılık yapan hostingler hakkında fikirlerimi sizlere sunacağım.


Herkes bilir ki  bir web hosting olmadan bir websitesi açamayız. Tabi bu arada hostingimizi iyi seçmeliyiz ki sitemizi hızlı ve verimli kullanalım. Bazı arkadaşlarım hosting alıyor ama hiçbir özelliğe bakmıyor bu çok yanlış bir başlangıç olur. Çünkü web sitemizin bir süre sonra trafik, data boyutu vb. özelliklerinin tükenip veya bittiğini görebiliriz. Bitince zaten sitemiz kapanıp pasif hale gelecektir.Bunun yanında hostingler yıllık alındığından ne bırakılabiliyor ne de yükseltebiliyoruz. 


Bunun çözümü çok kolaydır arkadaşlar sizlere reselleri öneriyorum. Çünkü resellerin özellikleri daha fazladır. Reseller aylık olarak satıldığından; yetmediği zaman yükseltme imkanımız vardır.


Hosting firmaları hakkında konuşmak gerekirse sizlere önerim ilk önce firmanın kuruluşu, gelişimi, müşteri memnuniyetini, desteklerini vb. konular hakkında biraz bilgi edinin. 


Tabi bunların yanında hosting fiyatlarınada bakın. Zaten düzenli bir araştırma yapıyorsanız fiyat aralığını öğrenmiş olur ve nerenin ucuz nerenin pahalı olduğunu anlayabilirsiniz.


Şimdi gelelim asıl konuşmak ve önerimi yapacağım konu olan webmaster forumları hakkında yazıma,İlk olarak webmaster benim görüşümce web ile ilgili tüm bilgileri bilmelidir. En azından webmaster forumlarını günlük olarak takip etmelidir. 


Son zamanlarda bir iki konu açıp veya site açınca ben uzman webmaster’ım kelimesini ağzına alan arkadaşlarım var. 


Tabi birde bunun üstüne vBulletin tabanlı (Çoğu MyBB; ücretsiz olduğundan) kurarak webmaster forumu kurdum veya webmaster forumuma senide bekliyorum kelimesini çok duyuyoruz.


Böyle yapan arkadaşıma sen kaç yıldır webmaster konusu okudun veya yararlı bir konu açıyorsun dedim. Benim çok yararlı konum var diyen arkadaşlar varsa; onlara da nereden alıntı yapıyorsun diye bir sorum olacaktır. 


En azından o arkadaşlara şu soruyu sormak istiyorum. Ortaya bir script veya site çıkartabilecek kadar uzmanlığın var mı?


Zaten çoğu forumların amacı  web dünyasına yararlı bir bilgi vermek değilde; adsense, adhood vb. reklam platformlarından para kazanmak olmuştur.Tamam para kazanacaksın buna birşey demiyorum ama o paranında hakkını vereceksin.


Size önerim ilk olarak bir web dili öğrenip web dünyasına yararlı konular açabilecek kadar uzmanlaşın.


Tabi bir forumu yönetmek zordur. Bunun için bir süre normal bir forum olabilir veya webmaster forumuda olabilir her nasılsa  yönetimi öğrenmek amaçlı biraz sizde emek harcayın ve sizde yönetime girerek işlerin nasıl gittiğini anlayın. Zaten bunları yapabilen bir kişi bir forumu rahatlıkla çözer.


Ben Anıl bu yazımızında sonuna gelmiş bulunmaktayız. Beni dinlediğiniz için TEŞEKKÜR EDERİM.Misafir Kullanıcı #2804 - 06-10-2017 22:37:41

Güzel makale abi webmaster forumu ve hosting firması kurmak isteyenler için yararlı olacaktır..

Misafir Kullanıcı #2808 - 06-10-2017 22:53:41

Anıl hocam güzel döktürmüşsün helal valla

Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor